fethiye’de yapacagınız aktivitelerle tatilin tadına varın

Tatil365gun

Türkiye’de ve dünyada tatil denince akla gelen deniz-kum-güneş üçlüsü, yerini adrenalin sporlarının yapıldığı tatil turlarına bırakıyor. Millî gelirinin önemli bir oranını tatil turizminden elde eden Türkiye’de, değişen tatil alışkanlıkları göz önüne alınarak cezb edeci tatil seçenekleri sunuluyor. Doğal zenginlikleri nedeniyle özellikle yamaç paraşütü, dalış, rafting ve doğa yürüyüşü gibi sporlar açısından giderek popüler hâle gelen Türkiye’nin en gözde tatil yerlerinden biri olan Fethiye-Ölüdeniz de doğa sporları açısından önemli bir potansiyele sahip. Özellikle Babadağ, benzersiz konumuyla yamaç paraşütü için dünyadaki sayılı alanlardan biri. Bu yıl 18.incisi düzenlenecek olan Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali de Ölüdeniz’in potansiyelini ortaya koyuyor. Ölüdeniz’de yapılabilecek aktiviteler arasında sadece yamaç paraşütü bulunmuyor elbette. Dalış, rafting, trekking, at turu, jeep safari, Ölüdeniz tekne turu, 12 Adalar tekne turu ve fazlası Ölüdeniz’deki tatilinizi unutulmaz kılmak için Aktiviteler sizi bekliyor.

Fethiye tatil paketleri ile unutulmaz tatil yaşayın

Yamaç paraşütü: Kuşlar kadar özgür olmak, rüzgarı vücudunun her yerinde hissetmek isteyenler için biçilmiş kaftandır yamaç paraşütü. Havalanmadan önce pilotunuz tarafından verilen kısa bilgilendirme sonrası koşarak havalanırken, heyecan dolu anlar yaşayacak, Ölüdeniz’in eşsiz manzarası karşısında büyülenecek, ayaklarınız yere bastıktan sonra ise tekrar uçmak sabırsızlanacaksınız. Yamaç paraşütü ile tandem (2 kişi) olarak uçmak isteyen birçok insan,tecrübeli pilotlarla bu eşsiz deneyimi yaşayabiliyor. Bu yaz sizleri de yamaç paraşütü yapmak için Ölüdeniz’e bekliyoruz.

0539 646 6460 Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları
0539 646 6460 Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları

Dalış: Fethiye’de balıkların dünyasına misafir olmayı ister misiniz? Ölüdeniz ve çevresinde bulunan sualtı dünyası, fauna ve flora, batık gemi, mağara, tünel, duvar, arkeolojik dalış çeşitliliğiyle sualtı düşkünlerine ev sahipliği yapıyor. Bu yolculukta size, “Hoşgeldiniz!” diyen yunuslar da eşlik ediyor. Dalış yapılan koyların dip yapısı ve fırtınadan korunaklı olmaları, Fethiye’yi dalış sporuna gönül verenler için en önemli bir merkez hâline getiriyor. Teknede, profesyonel dalgıçlar tarafından verilen kısa bilgilendirme sonrası dalışınızı gerçekleştirerek, bu muhteşem dünyaya hayran olacaksınız. Ölüdeniz tatilinizde günlük düzenlenen dalış turlarına siz de katılabilirsiniz.

Fethiye Tüplü Dalış
0539 920 9040 Fethiye Tüplü Dalış


Rafting: Türkiye’nin önemli rafting parkurlarından Dalaman Çayı’nda rafting yapmaya ne dersiniz? Suyu, adrenalini seven, doğayla mücadele etmek isteyenlerin ilk tercihidir rafting. Fethiye’ye 55 kilometre uzaklıkta bulunan turkuaz renkli Dalaman Çayı’nda,yapacağınız rafting’te profesyonel nehir rehberinden uyulması gerek kurallar dinlendikten sonra maceraya hazırsınız! Bölgenin ilk ve tek rafting parkurunda sularla boğuşacak, maceraya kürek çekerken adrenalin yaşamaya doyamayacaksınız.


Treking: Doğada yürüyüş için ideal noktalardan biri olan Likya yürüyüş yolu, doğal güzelliğiyle sizi yoğun iş temposundan uzaklaştırıp stresten arındıracak. Her yaşa uygun farklı zorluklardaki parkurlarda yapacağınız treking’le, dayanıklılığınızı artıracak ve Türkiye’nin diğer bölgelerinde yapılan turlar için tecrübe kazanacaksınız.

0538 920 9040 Fethiye Dalaman Rafting
0538 920 9040 Fethiye Dalaman Rafting


At turu: Binicilik sporuyla sizler de Ölüdeniz ve Kayaköy’ün güzelliğini at üzerinde keşfedip, tarihî Rum evlerini, kiliselerini ziyaret edebilirsiniz. Bir günlüğüne de olsa sizleri Ölüdeniz’de kovboy olmaya davet ediyoruz.
Jeep safari: Toz, çamur, su, güneş hiç bu kadar zevkli olmamıştı.

Jeep safari: Fethiye’deki tatilinizde mutlaka yapılması gereken aktivitelerden biri. Üzeri açık jeep’lerle başlayan safari yolculuğunuz boyunca eğlence ve macera sizlerle olacak. Saklıkent’te vereceğimiz molada doğanın güzelliğine hayran kalacak, yazın kavurucu sıcağında karpuz çatlatacak kadar soğuk suda yüzmenin keyfine varacaksınız. Kısacası bu tatilde eğlencenin suyunu çıkaracaksınız.

Fethiye At Turu
Fethiye At Turu


Ölüdeniz tekne turu: Engin denizlerden Kelebekler Vadisi’ne uzanan yolculukta, Soğuk Su Plajı’nda balıklarla yüzecek, kızgın güneş altında bronzlaşacak, bakir koylarda Ölüdeniz’in tadına varacaksınız.

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu
0539 646 6460 Fethiye 12 Adalar Tekne Turu


12 Adalar tekne turu: Yakıcı güneşe inat sere serpe güneşlenmek, gözünüzün aldığınca mavilikleri izlemek sizi stresten uzaklaştıracak. Fethiye’nin olmazsa olmazı olan 12 Adalar tekne turunda; Kleopatra Hamamı’nı, Yassıcalar Adası’nı, Kızılada’yı, birbirinden güzel Göcek adalarını ve koylarını ziyaret ederken şimdiye kadarki en güzel tatil anılarınızı biriktireceksiniz.

Fethiye Tatil Paketi Fiyatları 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2024 | 2025 | 2026 için 0538 920 9040 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilir veya www.tatil365gun.com adresi ziyaret edebilirsiniz.

Tatil365gun