bu yaz adrenalini doyasıya yaşamak için Fethiye’yi tercih edin!

Tatil365gun

Masmavi denizi, yemyeşil doğası, huzurlu atmosferi ve herkesin yapabileceği aktiviteleri, alternatif turizmi ile Fethiye tam bir cennet.

fethiye manzarası

365 günün yorgunluğunu atmanız için deniz, kum, güneş ve aktiviteleri ile dört dörtlük Fethiye tatilinizde yapmak isteyeceğiniz aktiviteleri www.tatil365gun.com ile sizler için araştırdık. Öncelikle belirteyim yapmak istediğiniz aktiviteler için en 3-5 gün önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz / Babadağ’ dan yapılan yamaç paraşütü aktivitesi Fethiye’ye gelenlerin % 90’nın en az bir kere bu zevki tadıyor olması. Rüzgar’ın uygunluğuna göre 1200 metre ile 1970 metre arasındaki pistlerden havalanan BUTTERFLY – GRAVİTY Yamaç Paraşütleri sayesinde gökyüzünde yaklaşık 20-35 dakika süzülüyorsunuz. Ayağınızın altında serilen muhteşem manzara ve uçma hissini yaşadığınız o an insanoğlunun hafızasından hiç gitmiyor.

G0059100_new (Small) G0099392_new (Small)

Manzaranın güzelliği eşliğinde kuş misali Ölüdeniz plajına konuyorsunuz. Fethiye’de 12 ay yaz-kış demeden hizmet veren BUTTERFLYGRAVİTY Yamaç Paraşütü şirketi sizi uçuş öncesi otelinizden alıp, uçuş sonrası tekrar otelinize bırakıyor. Dönemsel olarak fiyatları değişmekte olup fotoğraf ve video ücretleri extra. Zaten  bölgenin en iyi ve en profesyonel şirketi ise burası. Herkese iyi uçuşlar.

Ölüdeniz Tekne Turu

Aynı zamanda Kelebekler vadisi turu olarak ta anılan Ölüdeniz turu Akdeniz’in mavi koylarını ziyaret ediyor. Sabah saat 11:00 de Ölüdeniz plajından hareket eden tekneler akşam üzeri saat 17:30 civarında dönüş yapıyor.

ölüdeniz kelebekler vadisi Ölüdeniz tekne turu

Gün boyu Mavi mağaraya, St Nicholas adasına, Akvaryum koyuna, Soğuk su plajına, Deve plajına ve hava şartlarının uygun olduğu zamanlarda ise Kelebekler vadisine yanaşarak yüzme molası veriyor. Öğle yemeğinizi deniz üzerinde teknede keyifle yiyorsunuz.

12 Adalar Tekne Turu

Fethiye ve Göcek koylarının muhteşem manzarası eşliği ve turkuaz denizi ile mutlaka görülmesi gereken yerler. Sabah Fethiye kordonun’ dan saat 10:30 da hareket eden tekneler akşam üstü 18:00 gibi geriye dönüyor.

12 adalar tekne turları 12 adalar tekne turu

Turunuz da Kleopatra hamamı, Yassıcalar adası, Kızılada, Göbün koyu, Samanlık koyu ve Tersane adasında yüzme molası veriyorlar. Molalarınızda mis kokulu çam ağaçları manzarası koyların güzelliğine ayrı bir güzellik katmaktadır. Dünyaca ünlü Göcek koylarının güzelliği arasında teknede öğle yemeğinizi yerken ki zevki unutamayacaksınız.

Saklıken Turu

Üzeri açık jeep ve jeep vari araçlarla yapılan bu tur için Fethiye’nin en eğlenceli aktivitelerinden biri diyebiliriz. Otelinizin bulunduğu konuma göre sabah saat 9:00 da araçlar sizi otelinizden alıyor. Tur esnasında hiç birbirini tanımayan insanları suyla ıslatabiliryorsunuz.

Saklıkent jeep safari Saklıkent turu

Telefonlarınızı ve kıymetli eşyalarınızı korumayı unutmayın. Çamur banyosu yaparak güzelleşmek serbest.Muhteşem Saklıkent’ te kayalar arasından gelen doğal buz gibi suyu ve manzarasını asla unutamayacaksınız. Yemek molası verdiğiniz Resttaurant’ ta uzun süre soğuk suda kalarak yemeğinizi hatta içeceğinizi bile bedavaya getirebilirsiniz. Araçlar sizi akşam üzeri saat 17:30-18:00 gibi tekrar otelinize bırakıyor.

Tüplü Dalış

Akdeniz’in balık çeşitliliğini yakından görmek için en iyi fırsat diyebiliriz. Sabah 09:00 da servisler sizi otelinizden alarak dalış teknesine getiriyor. Daha sonra Fethiye kordonundan Akvaryum koyuna doğru yola çıkıyorsunuz. Özel eğitmenler eşliğinde dalış yapıyorsunuz.

fethiye dalış fethiye dalış alanları

Su altındayken balıkları ellerinizle beslemek ve bol bol fotoğraf çektirmek serbest.. Öğle yemeğinin teknede yendiği dalış turu akşam üstü saat 17:30 -18:00 gibi geri dönüyor. Güzel ve farklı bir gün geçirmenin mutluluğuyla servisinizle tekrar otelinize dönüyorsunuz.

At Turu

Fethiye’de kovboyculuk oynamak isteyenler için at turu en iyi aktivite. Bu güne kadar hiç ata binmemişseniz bu sizin için iyi tecrübe olacaktır. Günde iki kez sabah ve öğlen sonu olmak üzere düzenlenen tur için servis aracı sizi otelinizden alıyor ve tur sonunda tekrar otelinize bırakıyor.

at turu fethiye at turu

At üzerinde ormanların arasında güzergahınıza göre Kayaköy veya Ölüdeniz manzarası eşliğinde at turu yapıyorsunuz. Oldukça keyifli zaman geçireceğiniz at turunda bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın.

Dalaman Çayı Rafting Turu

Türkiye’nin sayılı rafting alanlarından olan Dalaman çayında yapılan rafting turu için sabah 08:30 gibi araçlar sizi otelinizden alarak Dalaman rafting alanına götürüyor.

fethiye rafting fiyatları dalaman rafting fiyatları

Burada rafting konusunda kurallar ve bilgilendirme konuşması yapıldıktan sonra rafting başlıyor. Öğle yemeğinin dahil olduğu aktivite sonrasında günün yorgunluğu ile otele dönüyorsunuz.

fethiy üzümlü köyü fethiye çalış gün batımı

Fethiye tatilinizde sizler de isterseniz Kayaköy’ü, Üzümlü köyünü, Paspatur çarşını gezebilir, Hisarönü barlar sokağında eğlenebilir, Çalış plajında ve Küçük samanlık koyunda yüzerken doyumsuz gün batımını izleyebilirsiniz.

Fethiye Tatil Paketi Fiyatları 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 yılları için turlar ve otel fiyatlarını www.tatil365gun.com adresinden öğrenebilirsiniz. 

Tatil365gun